نمونه متن شروع جلسه دفاع پایان نامه ارشد

نمونه متن شروع جلسه دفاع پایان نامه ارشد

نمونه متن شروع جلسه دفاع پایان نامه ارشد


دفاع از پایان نامه ارشد یکی از وقایع مهم برای هر دانشجویی است. در این روز باید از نتیجه تلاش ها و تحقیقات خود دفاع کنید. ماه ها تحقیق در مورد موضوع پایان نامه را باید به گونه ای ارائه دهید که نظر داوران را به تحقیقات خود جلب کنید. به همین علت ما در این مقاله نمونه متن شروع جلسه دفاع پایان نامه آورده ایم تا از آن ایده بگیرید تا بهترین متن را برای جلسه دفاع بنویسید.

متن شروع جلسه دفاع از پایان نامه

با سلام

با عنایت خداوند متعال جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد امروز دهم فروردین ماه با موفقیت انجام شد.

متن دفاعیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی محمد وآله الطاهرین.

سلام علیکم

سپاس خداوند عز وجل را که امروز توفیق حضور اینجاب را مهیا نمود که خدمت شما سروران عزیز باشم و جلسه دفاعیه خود را برگزار نمایم.

و لازم میدانم مراتب سپاس خود را از وجود مقدس سه شخص بیان دارم:

آنان که ناتوان شدند تا من به توانایی برسم…

آنان که موهایشان سپید شد تا من روسفید شوم…

و آنان که عاشقانه سوختند ،تا گرمابخش وجود من و روشنگر راهم باشند…

پدرم

مادرم

استادانم

و سپاس ازهمسرم به  پاس قدر دانی از قلبی آکنده از عشق و معرفت که محیطی سرشار از سلامت و امنیت و آرامش و آسایش را برای من فراهم آورده است .

و بر خود لازم میدانم که از سه استاد بزرگوار حاضر در جلسه که به طور متناوب از سال (آغاز تحصیل) تا حال افتخار شاگردیشان را داشتم تشکر نمایم. (نام هر کدام از اساتید که با آنها واحدهای درسی را گذرانده اید، بیاورید)

همچنان که مطلع­اید عنوان پایان نامه اینجانب (عنوان پایان نامه) است. امید است این تحقیق دریچه کوچکی باشد، برای تمرکز بیشتر در بحث (موضوع پایان نامه) اما در این موضوع ابهاماتی  وجود دارد و باید به آنها پاسخ داد از جمله اینکه (پرسش هایی که در مورد پایان نامه مطرح کرده اید) در این تحقیق تلاش شده پاسخ­های مناسبی به این پرسش ها داده شود .

اهداف این تحقیق شامل : (اهداف پایان نامه خود را به صورت موردی شرح دهید)

روش تحقیق: (متن زیر نمونه ای از روش تحقیق یک پایان نامه است.)

روش تحقیق در این رساله  ازجهت هدف بنیادی است و از نظر روش جمع آوری اطلاعات کتابخانه­ای است که نتیجه مطالعات را در ابزار مناسب شامل فیش برداری وغیر آن تنظیم می­کنیم، از نظر روش اجرای تحقیق ، توصیفی تحلیلی است که محتوای مفاهیم بصورت نظام دار انجام می­شود و بدنبال آن مطالب مورد تجزیه وتحلیل قرار می­گیرد .

این تحقیق  در چهار فصل مورد نگارش واقع شده است در فصل نخست این تحقیق با عنوان مفهوم شناسی معنای لغوی و اصطلاحی حد و قذف از دیدگاه کتاب­های لغت و منابع فقهی مورد بررسی قرار گرفته است و نشان داده شده است. حد از نظر لغت به معنای مرز و قانون است و قذف به معنای پرتاب کردن  و از دیدگاه اصطلاح حد به مجازاتی می­گویند که برای برخی از گناهان از جانب شارع مشخص شده است .

و در ادامه به بررسی واژه قذف در قرآن پرداخته شده که در قرآن نیز این واژه بمعنای انداختن ، گذاشتن بهتر  رها کردن آمده است  که جامع انداختن و گذاشتن است .

سپس فرق میان قدف و افترا و توهین بررسی می­شود و بعد از آن به بررسی معنای کلمه حد  در لغت و فقه و حقوق و قرآن کریم پرداخته شده است.

و در پایان فصل اول انواع حد و اقسام مجازات معرفی شده است .

و در فصل دوم مبانی حرمت قذف بر اساس حکم تکلیفی مورد توجه واقع شده است و بر اساس آن حرمت قذف از دیدگاه قرآن و روایات بررسی شده است .

و اما در فصل سوم حکم حقوقی قذف و ادله و عناصر تشکیل دهنده آن که شامل حکم حقوقی قذف  وسپس مجازات آن و در ادامه  دلیل و مبانی این احکام بر اساس آیات و روایات و اجماع فقها  مورد بررسی قرار گرفته است و در پایان این فصل ارکان قذف که شامل قاذف و مقذوف و رکن مادی و در پایان رکن معنوی جرم قذف است بررسی گردیده است .

و اما در فصل چهارم احکام قذف  که شامل شرایط اجرا و موارد سقوط و راههای اثبات قذف مد نظر قرار گرفته و در بخش پایانی این فصل کیفیت اجرای حد قذف آمده است .

و اما  نتیجه این بحث در پایان آمده است که شامل موارد زیر است :

(نتیجه مفصلی از پایان نامه خود ارائه دهید)

و پیشنهاد می­شود که :

(در پایان پیشنهادات خود را در این بخش بنویسید)

و در پایان این رساله را تقدیم می­­کنم با بوسه بر دستان :

اولین معلم زندگیم پدرم که عالمانه به من آموخت تا چگونه در عرصه زندگی، ایستادگی را تجربه نمایم .

و به روح پاک مادرم، دریای بی کران فداکاری و عشق که وجودم برایش همه رنج بود و وجودش برایم همه مهر  .

 و به : همسرم، اسطوره زندگیم، پناه خستگیم و امید بودنم.

و برادرانم و خانواده­هایشان همراهان همیشگی و پشتوانه های زندگیم .

و السلام علیکم و رحمه ا… و برکاته

پذیرایی در جلسه دفاع پایان نامه

یکی دیگر از دغدغه هایی که ممکن است در این روز داشته باشید، نحوه پذیرایی است. سبزینه پک فروشگاه اینترنتی خرید پک پذیرایی با بهترین قیمت و کیفیتی تضمین شده است. پیشنهاد می کنیم به صفحه پک پذیرایی دفاع مراجعه کرده و پک های آماده مخصوص دفاع پایان نامه را مشاهده کنید.

مطالبی که احتمالا به آن‌ها نیاز دارید:

پک پذیرایی دفاع

12 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *