افطاری لاکچری در ماه مبارک رمضان چه بدهیم؟

افطاری  چه ساده باشد و چه شیک و لاکچری، ثواب بسیار زیادی دارد و یکی از آداب مسلمانان است که بسیار توصیه شده است. برخی از افراد به دلیل ایجاد تمایز و یا ارائه یک پذیرایی شیک و به یاد ماندنی برای مهمانان خود به دنبال تزیین یک سفره افطاری لاکچری با اقلام خاص هستند. ما در این مطلب قصد داریم شما را با ایده های جذاب افطاری لاکچری آشنا کنیم تا یکی از آنها را برای مراسم خود انتخاب یا از آنها الگو بگیرید.

افطاری لاکچری
افطاری لاکچری

چه مواردی لازم است حتما در سفره افطاری وجود داشته باشد؟

در افطاری لاکچری و یا حتی ساده مواردی وجود دارد که لازم است حتما رعایت شود تا حس بهتری را به مهمان شما منتقل کند. این موارد شامل:

نوشیدنی : روزه داران ساعات زیادی را تحمل کرده اند و آب بدن آنها بسیار کم شده است؛ به همین دلیل عطش بسیار زیادی به مایعات مخصوصا آب دارند. اما دقت کنید که حتما نوشیدنی های گرم در ابتدا میتواند علاوه بر رفع تشنگی، معده را برای خوردن غذایی سبک آماده کند. استفاده از دمنوش های گرم مانند چای، به لیمو، چای سبز، چای زعفران، دمنوش بابونه، دمنوش جنسینگ، دمنوش نعنا و انواع دمنوش های آرامبخش، میتوانند ایده های خوبی برای قرار گیری در سفره افطاری لاکچری شما باشند. همچنین میتوانید برای بعد از افطار از نوشیدنی های خنک مانند آب، نوشیدنی سرد لیمو سکنجبین (برطرف کننده عطش)، شربت لیمو زعفران، شربت بهار نارنج و ... استفاده کنید. در ادامه میتوانید تنوع نوشیدنی های پک افطاری سبزینه را مشاهده کنید:

شیرینی : در ابتدای باز کردن روزه که مقدار قند خون پایین است، شیرینی ها و قندهای زودجذب میتوانند یکی از مهمترین موارد در سفره افطار باشند. حضور خرما، زولبیا، بامیه، نبات، شکر، قند، عسل و ... ساده ترین انواع شیرینی هستند که حضور آنها در تمام سفره های افطار احساس میشود. ما در تهیه پک های پذیرایی، از شیرینی های متنوعی مانند پای آناناس، کیک انگلیسی، کیک دماوندی، کروسان گل، انواع مادلن،  تارت میوه، شیرینی فرانسوی و ... استفاده کردی ایم که میتوانید در ادامه تنوع شیرینی های پک پذیرایی سبزینه را مشاهده کنید:

نان، پنیر، سبزی : حضور نان نه تنها در سفره های افطار بلکه در تزیین تمام سفره های غذا توصیه شده است. بسیاری از افراد علاقه زیادی به خوردن نان و پنیر در ابتدای افطاری‌شان دارند؛ زیرا در کنار قند و پروتئین بسیاری که دارد، بسیار سبک است و یکی از بهترین گزینه ها به شمار میرود. در کنار این موارد حضور سبزی خوردن میتواند با فیبر زیادی که دارد به هضم غذا کمک بسیار زیادی کند، همچنین طعم و بوی خوشایندی به لقمه نان و پنیر مهمانتان دهد.

میان وعده و غذای سبک : فرد روزه دار که نزدیک به ۱۲ ساعت لب به آب یا غذا نزده است باید ابتدا با غذاهای سبک شروع کند تا دچار معده درد  نشود؛ به همین علت لازم است از میان وعده های سبک مانند شیر برنج، شله زرد، فرنی، سمبوسه، پیراشکی،  الویه و ... استفاده کنید. ما در سبزینه سعی کرده ایم تنوع فینگرفودها که میتوانند گزینه جذابی برای این بخش باشند را به اوج برسانیم و هر آنچه در فکر و نظر شما باشد (حتی فرا تر) در پک های افطاری در نظر بگیریم. در ادامه میتوانید تنوع فینگرفودهای ما را مشاهده کنید:

نکته اصلی در افطاری لاکچری چیست؟

تزئیین درست و شیک اقلام، استفاده از ظروف زیبا، چینش آنها در کنار هم، از مهمترین نکات برای تهیه یک سفره افطاری لاکچری به شما میروند که ممکن است بسیاری از افراد از آن غافل شوند. دقت کنید که چینش اقلام سفره افطار علاوه بر زیبایی میتواند در اشتهای مهمانان شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشند. در ادامه تصاویر جذابی از تزیین سفره های افطاری شیک و لاکچری برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید با الگو گرفتن از آنها سلیقه سفره آرایی خود را بروز کنید:

نمایندگی تهران 021-91014737
نمایندگی مشهد 051-91014737