ترحیم

هدف از برگزاری مراسم تشییع جنازه

هدف از برگزاری مراسم تشییع جنازه

هنگامی که مرگ کسی را که دوست داریم تجربه می کنیم ، مراسم تشییع جنازه چندین نیاز مهم را برآورده می کند.

 • مراسم تشییع جنازه به ما کمک می کند تا اذعان کنیم شخصی که دوستش داریم درگذشت.
 • تشییع جنازه به ما اجازه می دهد با عزیز از دست رفته، خداحافظی کنیم.
 • تشییع جنازه تداوم و امید به زندگی را ارائه می دهد.
 • تشییع جنازه ها یک حس پشتیبانی برای ما، دوستان، اعضای خانواده و جامعه فراهم می کنند.
 • تشییع جنازه به ما اجازه می دهد تا به معنای زندگی و مرگ تأمل کنیم.
تشییع جنازه ها از ابتدای تاریخ بشر با ما بوده اند؛ چراکه به ما کمک می کنند از زندگی قبل از مرگ، به زندگی پس از مرگ برویم.
 • تعالی
  در نهایت ، یک مراسم تشییع جنازه می تواند به ما کمک کند تا شگفتی زندگی و مرگ را بپذیریم.
 • مفهوم و هدف
  یک مراسم تشییع جنازه می تواند اهمیت زندگی را نشان دهد. هم چنین این مراسم به ما کمک می کند تا در ادامه زندگی، حتی در مقابل از دست دادن عزیزی، معنا و هدف پیدا کنیم.
 • ابزار احساسات
  یک مراسم تشییع جنازه به ما اجازه می دهد افکار و احساسات درونی خود را درباره زندگی و مرگ بیان کنیم.
 • حمایت کردن
  یک مراسم تشییع جنازه، افرادی را که مهر و محبت دارند و از یکدیگر مراقبت می کنند، دور هم جمع می کند.
 • به خاطر آوردن
  یک مراسم تشییع جنازه می تواند ما را ترغیب کند تا فردی را که درگذشت به یاد بیاوریم و خاطرات بی نظیر خود را با دیگران در میان بگذاریم و امید را برای آینده ایجاد کنیم.
 • پذیرش واقعیت
  یک مراسم تشییع جنازه می تواند به ما کمک کند تا واقعیت مرگ شخصی را که در زندگی ما است، تشخیص دهیم.
سلسله مراتب هدف یک مراسم تشییع جنازه

یک مراسم یادبود به شما کمک می کند تا ...

احترام بگذارید

برگزاری یک مراسم یادبود، ادای احترام ویژه ای به زندگی فرد می کند. از جمله اهداف برگزاری آن، به ما کمک می کند تا مرگ را به رسمیت بشناسیم، زندگی را به خاطر بسپاریم و در این دوران سخت از یکدیگر حمایت کنیم.

شروع به عزاداری کنید

این مراسم یادبود به بازماندگان کمک می کند تا با واقعیت مرگ روبرو شوند که اولین گام بزرگ برای گرفتن غم و اندوه از درون است و به ما اجازه می دهد این سوگ را در عزاداری بیان کنیم.

از دوستان حمایت دریافت کنید

مراسم خاکسپاری به دوستان و اقوام فرصتی می دهد تا عشق و احترامی را که نسبت به شخصی که برای آنها مهم بود ابراز کنند. اغلب  فقط دیدن میزان مراقبت دیگران، می تواند به خانواده کمک کند تا خود را با از دست دادن عزیزی، وفق دهند.

احساسات خود را ابراز کنید

از هزاران سال قبل مراسم خاکسپاری وسیله ای برای بیان عقاید، افکار و احساسات ما بوده است. این به ما کمک می کند تا اذعان کنیم شخصی که دوستش داریم فوت کرده است و به ما اجازه می دهد با او خداحافظی کنیم.

اهمیت آیین و رسوم مراسم تشییع جنازه

آداب و رسوم، تجربیاتی نمادین است که به ما کمک می کند، همراه با خانواده و دوستانمان، عمیق ترین افکار و احساسات خود را درباره مهمترین وقایع زندگی بیان کنیم. به عنوان مثال در مهمانی های تولد، گذشت یک سال دیگر از زندگی را گرامی می دارند. عروسی ها عشقی را که دو نفر مشترکاً ابراز می کنند، تأیید می کنند.

همه آیین ها چه چیزهای مشترکی دارند؟

آیین و رسوم مجلس ختم ما را متحد می کند

به طور معمول رویدادهای عمومی، خانواده ها، دوستان حتی ملت ها آیین و رسوم را ایجاد می کنند و وضع می کنند که روشی برای ارائه یک سیستم پشتیبانی از باورها و ارزشهای مشترک است.

آیین و رسوم به ما کمک می کند احساس راحتی کنیم

بیشتر آیین ها از روشی مشخص پیروی می کنند. جزئیات تغییر خواهد کرد، اما الگوی کلی قابل شناسایی است. پیش بینی رسوم به شرکت کنندگان کمک می کند تا احساس راحتی کنند.

آیین ها به ما کمک می کنند احساسات خود را بیان کنیم

نماد آیین وسیله ای برای بیان عقاید و احساسات ما است در حالی که ممکن است زبان به تنهایی این کار را انجام ندهد. مانند همه آیین ها تشییع جنازه، وسیله ای برای بیان عقاید، افکار و احساسات ما در مورد شخصی است که دوستش داریم.

شش قدم در طول سوگواری شما

یک تشییع جنازه به شما کمک می کند تا در مسیر بهبودی قرار بگیرید

قطعا سوگواری شما منحصربفرد خواهد بود، اما همه عزاداران نیازهای خاصی دارند که برای بهبودی باید برآورده شوند. اگرچه این نیازها از یک تا شش در زیر شماره گذاری شده است، اما هدف آنها این نیست که به عنوان مراحل منظم در مسیر بهبودی عمل کنند. در عوض ، خواهید دید که از یک به دیگری می پرید و حتی ممکن است به طور همزمان روی یک یا دو گزینه کار کنید.
 • واقعیت مرگ را اذعان کنید
 • به سمت درد از دست دادن حرکت کنید
 • رابطه را از طریق خاطرات ادامه دهید
 • یک شخصیت جدید ایجاد کنید
 • یک هدف مشخص کنید
 • به دریافت حمایت از دیگران ادامه دهید

باورهای غلط مراسم خاکسپاری

در مورد مراسم خاکسپاری یکسری افکار غلط وجود دارد. در اینجا مواردی ذکر شده است که باید هنگام برنامه ریزی مراسم تشییع جنازه مورد توجه قرار گیرد.

 • تشییع جنازه ما را بیش از حد ناراحت می کند.
  وقتی کسی که دوستش داریم می میرد، حتما غمگین هستیم. تشییع جنازه ها مکانی امن برای ما فراهم می کنند تا بتوانیم درد خود را بپذیریم.
 • تشییع جنازه ناخوشایند است.
  صرف چند ساعت از هفته خود برای نشان دادن عشق خود به شخصی که درگذشته است و حمایت شما از بازماندگان ناخوشایند نیست، بلکه یک امتیاز است.
 • تشییع جنازه فقط مخصوص افراد مذهبی است.
  باید بدانید مراسم غیر مذهبی نیز مناسب و شفابخش است.
 • مراسم تشییع باید آنچه را که عزیز می خواست منعکس کند.
  شاید نه … در حالی که باید به خواسته های شخصی که درگذشت احترام گذاشت، اما مراسم خاکسپاری در درجه اول به نفع زندگی بازماندگان است.
 • مراسم ترحیم فقط برای بزرگسالان است.
  هر کسی که به اندازه کافی عشق داشته باشد، آنقدر بزرگ است که عزاداری کند. کودکان نیز باید حق و امتیاز شرکت در مراسم خاکسپاری را داشته باشند.

هدف از برگزاری مراسم تشییع جنازه

در این مقاله به ابعاد مختلف هدف از برگزاری مراسم ختم پرداختیم. امیدواریم برای شما مفید باشد. شما می توانید برای سفارش پک ترحیم به سایت سبزینه پک مراجعه کرده و یا با شماره زیر تماس بگیرید. سبزینه پک در زمینه فروش انواع پک پذیرایی فعالیت می کند.

تماس با سبزینه پک
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *