همایش

جذابترین سالن همایش بین المللی دنیا +تصویر

جذابترین سالن همایش بین المللی دنیا +تصویر

 

در مجموعه EICC شهر ادینبورگ چندین سالن وجود دارد که یکی از آنها سالن Lennox است. این سالن با امکانات و طراحی ویژه ای که دارد، به یکی از منحصربفردترین سالن های همایش در دنیا تبدیل شده است.

معرفی شهر ادینبورگ

شهر ادینبورگ دومین شهر بزرگ و پایتخت اسکاتلند است که به عنوان مهد فرهنگ و هنر در جهان شناخته شده است. ادینبرا در بریتانیا از نظر تعداد جهانگردان، پس از لندن در مقام دوم قرار دارد. در سال ۲۰۰۹ ادینبرا به عنوان بهترین مکان برای زندگی انتخاب شد. 

معرفی مرکز همایش های بین المللی ادینبورگ (EICC) 

با توجه به اینکه شهر ادینبورگ، فرهنگ و تاریخی غنی دارد و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند،مقامات و مسئولان این شهر، ساختمانی به منظور برپایی جلسات و کنفرانس‌ها در سطح ملی و بین المللی تاسیس کردند. در نتیجه، سالن همایش‌های بین المللی اِدینبرو (EICC) به عنوان طرحی مهم در سال ۱۹۸۰ در یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکتی در اِدینبرو و Lothian، منطقه ای در جنوب شرقی اسکاتلند، برای تاسیس در دستور کار قرار گرفت. همان طور که گفته شد شهر ادینبورگ با تاریخچه، معماری و جشنواره های خود از مدت ها پیش مورد توجه گردشگران بوده است اما مرکز همایش های بین المللی ادینبورگ (EICC) برای جلب بازدید کنندگان تجاری بیشتر به این شهر برنامه ریزی و ساخته شده است. EICC تحت مالکیت شورای شهر ادینبورگ باقی مانده و به عنوان یک سرمایه گذاری تجاری مستقل فعالیت می کند.

ساخت سالن همایش های بین المللی و برگزاری جلسات مهم فرهنگی و اقتصادی در آن، گامی مهم در سودآوری و اقتصاد شهر اِدینبرو محسوب می‌شود.

معرفی مرکز همایش های بین المللی ادینبورگ

 

به جرأت می توان گفت EICC یکی از بهترین و جذابترین سالن های همایش جهان است. در ادامه به دلایل این ادعا می پردازیم:

سالن همایش بین المللی ادینبورگ بخش های مختلفی دارد که مجهز به تکنولوژی روز دنیا است. این ساختمان شامل بخش‌های زیر است:

سالن ورودی : (Atrium) سالن ورودی ساختمان همایش با استفاده از  نورپردازی مناسب، رضایت مراجعه کنندگان را حلب می کند. ظرفیت این سالن ۳۰۰ نفر است.

مجموعه لنوکس با قابلیت های مختلف (Lennox Suite): یکی از شاهکارهای طراحی میان سالن های همایش جهان، سالن  Lennox Suite با قابلیت تبدیل به سالن های مختلف است. این سالن چند کاره به مساحت هزار و ۶۰۰ مترمربع و گنجایش دو هزار نفر این امکان را دارد که با تغییر سطح زمین بتوان از این سالن برای رویداد های مختلف استفاده کرد. به عبارت دیگر با طراحی منحصر به فرد در طبقه همکف قابلیت تبدیل شدن به سالن کنفرانس، سالن نمایش، مکانی برای اجرای کنسرت و پخش موسیقی و همچنین سالن ورزشی دارد.

 

سالن  چرخان (Pentland Suite): سالن بعدی این مجموعه بسیار جذاب است به گونه ای که سالن اصلی با ظرفیت ۶۰۰ نفر و دو سالن ۳۰۰ نفره در انتخان آن، روی صفحه گردان قرار دارد که ظرفیت را به ۱۲۰۰ نفر می رساند. این سالن با قابلیت چرخشی که دارد در مواقع نیاز به سه سالن مجزا تبدیل می‌شود. درواقع این سالن مکانی مناسب برای جلساتی است که تمام اعضای یک مجموعه یا سازمان در جلسه حضور دارند. همچنین مکانی ایده‌آل برای اجرای نمایش و فروش ویژه محصولات است.

یکی از ویژگی های مهم مجموعه EICC دسترسی راحت به تمام نقاط شهر است. با توجه به این که ساختمان در مرکز شهر ساخته شده است، سعی شده تا دسترسی راحت به فرودگاه، هتل ها، متروها، رستوران ها و … داشته باشد.

کلید موفقیت مرکز همایش های بین المللی ادینبورگ

یکی از کلیدهای موفقیت مرکز همایش های بین المللی ادینبورگ، انجام فعالیت هایی همسو با حفظ محیط زیست است. در واقع می توان گفت انجام فعالیت هایی مخالف حفظ محیط زیست و طبیعت، از لحاظ فرهنگی و اقتصادی منجر به شکست خواهد شد. به عبارتی رعایت اصول و قوانین سبز می‌تواند کلیدی برای افزایش کارایی و کیفیت بیشتر سالن‌های کنفرانس باشد.

به همین دلیل مرکز همایش های بین المللی ادینبورگ اجرای قوانین زیر را در دستور کار خود قرار داده است:

  • تشکیل یک تیم سبز در جهت تحقق و اجرای قوانینی در راستای دوستی با زمین و محیط زیست
  • استفاده از محصولات سازگار با محیط زیست در هر شرایط
  • مصرف مواد غذایی ارگانیک
  • همکاری با سازمان‌های دوستدار محیط زیست
  • تشویق شرکت‌های وابسته به رعایت قوانین سبز در انجام فعالیت‌های روزانه
  • استفاده صحیح و بهینه انرژی در سیستم‌های برقی، سرمایشی و گرمایشی
  • استفاده از ابزارهایی جهت نشان دادن چگونگی پیشرفت در عملیات زیست محیطی

جذابترین سالن همایش بین المللی دنیا

امیدواریم از معرفی جذابترین سالن همایش بین المللی دنیا لذت برده باشید. علاوه بر جذابیت های بصری یک سالن همایش، نوع پذیرایی از مهمانان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از شرکت های معتبر در زمینه پک پذیرایی همایش و رویداد، شرکت سبزینه پک است. کیفیت بالا و قیمت مناسب بسته های پذیرایی سبزینه پک تضمین شده است. سبزینه پک در زمینه های مختلفی از جمله ارائه پک پذیرایی ترحیم، پک پذیرایی دفاع، پک صبحانه و … فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *